Čempionų lygoje – Europos futbolo milžinų akistatos

UEFA

Antradienį į Europos stadionus sugrįžta UEFA Čempionų lygos varžybos. Šią savaitę „Viasat Sport Baltic“ ir TV6 kanalai parodys keturis intriguojančius aštuntfinalio mačus. Milžinišką susidomėjimą kelia „Manchester City“ ir „Barcelona“ bei Londono „Arsenal“ ir Miuncheno „Bayern“ akistatos.

Sunku patikėti, bet tai faktas – „Manchester City“ ir „Barcelona“ tarpusavyje oficialiose rungtynėse susidurs pirmą kartą. Iki šiol šie klubai žaidė tik draugiškose dvikovose ir pasidalijo po tris pergales. „Manchester City“ Čempionų lygos aštuntfinalyje kovos pirmą kartą klubo istorijoje. „Barcelona“, kuri elitiniame žemyno turnyre triumfavo keturis sykius, į ketvirtfinalį sieks patekti septintą sezoną iš eilės.

„Barcelona“ nuo 2008 metų Čempionų lygos atkrintamosiose varžybose ypač silpnai rungtyniauja svečiuose – iš 15 mačų laimėjo tik tris, tačiau dažniausiai namie nugalėdavo varžovus didesne persvara ir prasibraudavo į kitą etapą.

Katalonijos ekipa Čempionų lygoje Anglijos aikštėse nelaimėjo nė vienos iš pastarųjų penkių dvikovų. Pastarąjį kartą „Barcelona“ iš šios šalies pergalę parsivežė 2006–2007 m. sezone, kai 1:0 nugalėjo „Liverpool“ futbolininkus.

Papildomos intrigos Anglijos ir Ispanijos futbolo milžinų susirėmimui suteikia tai, kad „Manchester City“ komandai atstovauja keturi ispanai (Davidas Silva, Alvaro Negredo, Jesusas Navasas, Javi Garcia), be to, per pastaruosius keletą metų būrys futbolininkų į „City“ klubą persikėlė kaip tik iš Ispanijos lygos. Vienas jų – Yaya Toure, anksčiau gynęs „Barcelona“ garbę.

„Miestiečių“ treneris čilietis Manuelis Pellegrini didžiąją savo karjeros dalį dirbo Ispanijoje. Kai jis treniravo „Villareal“, Madrido „Real“ ir „Malaga“ komandas, jam Barselonos klubą pavyko įveikti keturis kartus.

Ne ką mažiau įdomus turėtų būti „Arsenal“ ir čempiono titulą ginančio „Bayern“ mūšis. „Kanonieriai“ tris pastaruosius sezonus neperšoko aštuntfinalio barjero. Pernai šiame etape Arsene‘o Wengero auklėtinius kaip tik ir eliminavo Vokietijos čempionai. Tiesa, kova buvo atkakli: Londone 2:0 triumfavo „Bayern“, o Miunchene 3:1 – „Arsenal“.

Aštuntfinalio pirmųjų rungtynių transliacijų tvarkaraštis per „Viasat Sport Baltic“ (VSB) ir TV6:
vasario 18 d. 21.35 val. Leverkuzeno „Bayer“ – Paryžiaus „Saint Germain“ (VSB; tiesiogiai), 21.35 val. „Manchester City“ – „Barcelona“ (TV6; tiesiogiai), 03.20 val. „Manchester City“ – „Barcelona“ (VSB; vaizdo įrašas). Vasario 19 d. 21.35 val. „Arsenal“ – „Bayern“ (VSB; tiesiogiai), 21.35 val. „Milan“ – Madrido „Atletico“ (TV6; tiesiogiai), 02.15 val. „Milan“ – „Atletico“ (VSB; vaizdo įrašas).

Šaltinis: tv6.lt