Geriausią augintinį rasite prieglaudoje!

N. Skrudupaitė
N. Skrudupaitė

N. Skrudupaitė: „Geriausią augintinį rasite prieglaudoje!“

Žurnalistė ir aistringa keliautoja Neringa Skrudupaitė su vyru Dariumi augina du šuniukus. Pirmoji Neringos gyvenime atsirado šicų veislės kalytė Afela. „Ji mano gyvenime atsirado visai netyčia. Draugė paprašė jos šuniuką pavedžioti vienoje šunų parodoje. O ten pamatėme moterį, kuri savo rankose laikė šicų veislės augintinį. Ši veislė mums labai patiko“, – BTV laidos „Duok labas“ kūrėjams pasakos N.Skrudupaitė.
Apie šunų veislę, taip sužavėjusią N.Skrudupaitę, žinoma daug įdomių dalykų. Italų keliautojas Marko Polo rašė: „Šis liūtiškos išvaizdos šuniukas Rytuose laikomas šventu. Čia tikima, kad Budą supa mažiukai sargybiniai – liūtai, kurie kilus pavojui virsta aršiais žvėrimis. Ši-Cu buvo Kinų imperatoriškojo dvaro šunys, tačiau nėra abejonių, kad jie – Tibeto šunų  ir dabartinių pekinų protėvių palikuonys.“

Šie šuniukai visą laiką noriai būna kartu su žmonėmis, tačiau jiems neįkyri. Nebijo svetimų vietų, pasikeitimų. Puikiai sutaria su vaikais ir kitų veislių šunimis.

„Pamačius šį šuniuką pasijutau užburta. Man jo labai reikėjo. Tačiau aš nemanau, kad taip turėtų būti. Norint įsigyti augintinį, pirmiausia reikia daugiau sužinoti apie jo veislę, apie galimas ligas ir tykančius pavojus“, – BTV augintinių laidai „Duok labas“ pasakos N.Skrudupaitė.

Afela net devynerius metus kaip karalaitė gyveno Neringos namuose. Ji buvo lepinama, mylima ir atsakingai prižiūrima. Neringa prisipažįsta , kad nuolat pasvajodavo apie dar vieną augintinį.

Namuose apsigyvenus Auksai, Neringa įsitikino, kad šuneliai iš prieglaudos yra nuostabūs. Jie mažiau serga ir yra labai meilūs, todėl Neringa visiems pataria – ieškant augintinio neaplenkti ir šuniukų prieglaudų.

Kol šicu veislės Afela karaliavo namuose viena, Neringa dėl daugelio dalykų net nesusimąstydavo. Leisdavo šuniui ir ant lovos įsitaisyti, ir kitą šunį aploti, ir kitaip savo valdžią demonstruoti. O štai, kai nusprendė įsigyti antrą šuniuką, nuostatas dėl šunų auklėjimo teko keisti. Auginti du šunis nėra taip paprasta kaip atrodo, tačiau verta, nes meilės iš augintinių gauni dvigubai.

Pirmoji problema, su kuria Neringa susidūrė, įsigijusi du šunis, buvo ta, kad Afela puldavo naująją augintinę Auksą. Šunų dresuotoja Neringai išaiškino, kad būtina namie įvesti taisykles ir parodyti šunims, kas čia šeimininkas.
Patarimai apie šunų auginimą iš patyrusios keliautojos ir gyvūnų mylėtojos lūpų – jau šį sekmadienį, 8:00 valandą ryto, BTV laidoje „Duok labas“!