Keista R. Vilkončiaus aistra

R. Vilkončius
R. Vilkončius

Artėjančiame LNK sezone su šūkiu „Aistra sugalėti“ kokybiškiausio muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ vairas patikėtas Ingai Jankauskaitei ir Rolandui Vilkončiui. Tuo metu, kai šimtai „Lietuvos balso“ dalyvių sieks muzikinių pergalių, vienas projekto vedėjų Rolandas Vilkončius sako, kad tai, ko jis labiausiai gyvenime siekė, buvo mokslas.

„Po mokyklos mokslus tęsiau net trejose mokslo įstaigose, todėl studijavau iš viso 10 metų“, – sako Rolandas. Tokia kantrybė ir užsispyrimas stebina, tačiau pats Rolandas Vilkončius šypsosi: „Vaikystėje svajojau būti mokslininku“.

Nuo antros iki devintos klasės R. Vilkončius mokėsi tik aukščiausiais įvertinimais, tačiau kaip ir visi vaikai žino, koks dvejetuko skonis. Mokykloje Rolandui tikslieji mokslai sekėsi labiau negu humanitariniai, o fizika buvo mėgstamiausias jo dalykas. „Fizikos nepamirštu ir dabar. Padedu savo vyresnėliui ruošti pamokas, todėl pradedu kursą eiti iš naujo“, – juokiasi.

LNK laidų vedėjui studijos taip pat sekėsi labai gerai. Kadangi studijuodamas Rolandas jau dirbo, jam teko aukoti laisvalaikį, atsisakyti paprastų studentiškų ir žemiškų malonumų, tačiau dėl to jis neišgyvena.

„Jausmas, kuomet visos mokslo kančios baigiasi gerais rezultatais yra puikus“, – pasakoja Rolandas. Baigęs pirmosios ir antrosios pakopos studijas Vilniaus universitete, TV laidų vedėjas du kartus sakė baigiamąją kalbą. „Prieš sakydamas pirmąją savo kalbą Šv. Jonų bažnyčioje, jaudinausi kur kas labiau nei prieš tiesioginį eterį. Rašiau ir perrašinėjau kalbą, ją repetavau, jausdamas didelę atsakomybę“, – sako „Lietuvos balso“ vedėjas.

R. Vilkončius teigia iki šiol pasiilgstąs ir Antano Smetonos gimnazijos, kurią baigė Ukmergėje, ir Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto. „Esu fakulteto alumni asociacijos narys, bet liūdna, jog tarp visų veiklų ne visada lieka tam laiko. Tačiau tam dar ateis metas“, – šypsosi.

Kadangi yra baigęs rinkodaros magistrantūros studijas bei LNK televizijoje užima savireklamos direktoriaus pareigas, R. Vilkončiui tenka įsijausti ir į lektoriaus vaidmenį –studentams jis veda seminarus apie rinkodarą ir skaito paskaitas.

Paklaustas, ar jau pasiekė savo mokslo aukštumas, Rolandas patikina, kad tikrai dar ne. „Mane vilioja doktorantūra, tačiau mokytis reikia kryptingai ir tik tuomet, kada tikrai žinai, ko nori. Visa tai kol kas – ateityje“.

Šaltinis: lnk.lt