Kodėl Lietuvos moterys nenori gimdyti vaikų?

R. Mikelkevičiūtė

Laima Tamulytė „Valandoje su Rūta“ prisipažino kreipusis į gydytojus norėdama susilaukti vaikų: „Aš verkiu namie“

Kodėl Lietuvos moterys nenori gimdyti vaikų? Demografai skambina pavojaus varpais – tauta netruks išmirti. Tuo metu pačios moterys prisipažįsta, kad pirma jos turi pasirūpinti savo mokslais, karjera, gyvenimo pagrindu, o tik tuomet sau gali leisti gimdyti vaikus. Arba, jeigu randa kitą gyvenimo kelią, iš viso nesiryžta aukoti karjeros ir kūrybos dėl vaikų.
Kai kurios moterys, padarę karjerą, susigriebia per vėlai. Dažnai nutinka taip, kad vyresniame amžiuje jos negali susilaukti atžalų. „Skubėti reikia iki 35“, – sako ginekologė akušerė Audronė Usonienė, į kurią šeimos kreipiasi dėl nevaisingumo problemų.

Renginių vedėja Laima Tamulytė neslepia nuoskaudos, kai žmonės tiesiai šviesiai klausinėja, kodėl ji neturi vaikų. „Aš dažnai neparodau, kad man labai skauda. Aš verkiu namie. Kuri moteris nenori būti mama?“ Mama Rock‘n‘Roll vadinama atlikėja pirmą kartą viešai Rūtos Mikelkevičiūtės laidoje „Valanda su Rūta“ šį ketvirtadienio vakarą 19.30 val. prisipažins, kad kreipėsi į medikus ir tikisi susilaukti bent dviejų vaikučių.

Tačiau yra ir tokių moterų, kurios nenori būti mamomis. Režisierė Dalia Ibelhauptaitė pasakoja, kad jiedu su vyru Dexteriu Flecheriu nusprendė neturėti atžalų: „Jeigu mano vyras būtų pasakęs, kad jis norės vaikų, tai aš nebūčiau už jo ištekėjusi“. „Dalia, o jūs nebijot, kad senatvėje nebus kas stiklinę vandens paduoda?“ – žinomos režisierės paklausė laidos „Valanda su Rūta“ vedėja. „Žinokite, jeigu aš ir turėčiau vaikų, tai aš padaryčiau taip, kad man jie neturėtų tos stiklinės vandens nešioti“ , – atkirto D.Ibelhauptaitė. Moteris neįsivaizduoja, kad galėtų savo darbus suderinti su vaikų auginimu. Kai ji pasineria į naujus projektus, netgi nakvoja darbe, pavyzdžiui apgriuvusiuose Sporto rūmuose.

Vaikai, rūpesčiai dėl jų, atsakomybė dažnai gula ant vienos moters pečių, o vyras šeimoje kartais tampa dar vienu vaiku, ir moteris priversta vežti dvigubą naštą. Naujo LNK šou „Pašėlusios močiutės“ herojė Aurelija Grabšienė pasakoja, kaip augino iš viso 28 vaikus – vieną savo, o kitus priglaudė. Tuo metu įgrisusį vyrą ji padovanojo savo draugei: „15 metų su juo išgyvenau. Įsodinau į mašiną ir išvežiau pas draugę“.

Moterų ir vyrų išpažintys, troškimai ir išgyvenimai dėl vaikų arba dėl to, kad jų nėra – LNK laidoje „Valanda su Rūta“ šiandien 19.30 val.

Šaltinis: lnk.lt