Mobiliuosius internautus labiau sudomino

Eurobasket-2013

Mobiliuosius internautus labiau sudomino ne „EuroBasket 2013“ finalas, o Lietuvos−Belgijos kova

Praūžus laukiamiausiam šių metų sporto įvykiui Europos vyrų krepšinio čempionatui, tik pasitvirtino sena tiesa: „Lietuva – krepšinio šalis“. „EuroBasket 2013“ kovas tiesiogiai ne tik televizijos eteryje, bet ir internetu bei išmaniuosiuose įrenginiuose stebėjo milžiniškas būrys sirgalių.

Žiniasklaidos tyrimų bendrovės „TNS LT“ duomenimis, nuo rugsėjo 4-osios per TV3 tiesiogiai transliuotas „Eurobasket 2013“ rungtynes (visas, kuriose žaidė Lietuvos rinktinė) pasižiūrėjo beveik du milijonai žmonių (1 919 000), o apskritai visas per TV3 transliuotas rungtynes – 2 053 000.

Šiemet pirmą kartą Lietuvoje Europos vyrų krepšinio čempionatas buvo tiesiogiai transliuojamas ne tik TV3 eteryje, bet ir televizijoje internete TV3 Play bei TV3 Play mobiliosiose aplikacijose. TV3 Play užsakyta 30 Gbps pralaidumo linija užtikrino didžiausią įmanomą „EuroBasket 2013“ tiesioginės transliacijos kokybę interneto televizijoje ir mobiliosiose aplikacijose. Tai yra didžiausia iki šiol užsakyta interneto pralaidumo linija vienam projektui Lietuvoje. Tiesioginės rungtynių transliacijos sulaukė daugiau nei 300 000 pasižiūrėjimų televizijoje internete TV3 Play, o mobiliosiose aplikacijoje TV3 Play – daugiau nei 42 000 pasižiūrėjimų. Europos vyrų krepšinio čempionato metu TV3 Play mobiliosios aplikacijos atsisiuntimų skaičius čempionato metu padidėjo net 40 proc.

„Džiaugiamės, kad galėjome suteikti galimybę žiūrėti tiesiogiai krepšinio rungtynes visiems, kurie rungtynių metu negalėjo būti prie televizorių ekranų. Ir toliau TV3 Play rodysime renginius tiesiogiai, kad visi neturintys galimybių prisėsti prie televizoriaus, galėtų viską stebėti kompiuterių ar mobiliųjų įrenginių ekranuose“, – pasakoja TV3 New Media vadovas Tomas Šakauskas.

Įdomiausia, kad populiariausios rungtynės tarp mobiliosios aplikacijos vartotojų buvo Lietuvos ir Belgijos rinktinių susitikimas, o ne finalo ar pusfinalio kovos. „Taip įvyko todėl, kad rungtynės buvo rodomos 15.30 val. – darbo dienos metu. Išmanusis telefonas su TV3 Play programėle buvo puikus sprendimas sirgaliams, jokiu būdu nenorėjusiems praleisti rungtynių…“ – komentuoja T. Šakauskas.

Tuo tarpu tiesioginiame TV3 Play ir TV3 eteryje karaliavo „EuroBasket 2013“ finalas – Lietuvos ir Prancūzijos rinktinių susitikimas, po kurio lietuviai namo parsivežė sidabrą. Rugsėjo 19 dieną transliuotą Italijos−Lietuvos rinktinių susitikimą TV3 eteryje rinkosi 56,2 proc. žiūrovų, tuo tarpu artimiausio konkurento programą − vos 7,2 proc. Lietuvos−Kroatijos kovą Europos vyrų krepšinio čempionate rugsėjo 20 dieną pasirinko 50,7 proc. žiūrovų, kai artimiausio konkurento rodytą programą − 13,5 proc. Laukiamiausias metų sporto įvykis – „EuroBasket 2013“ finalas susilaukė įspūdingos žiūrovų auditorijos dalies. Lietuvos−Prancūzijos kovą dėl Europos aukso stebėjo net 67,9 proc. Artimiausio konkurento rodyta programa domino vos 5,2 proc. žiūrovų.

Svarbiausios tiesioginės transliacijos – kiekvienam patogiu laiku TV3 Play!

Šaltinis: tv3.lt