P. Skučiui pavyko užfiksuoti itin retą paukštį!

Kukutis
Kukutis

P. Skučiui per atostogas pavyko užfiksuoti itin retą į Lietuvą atklydusį paukštį!

„Su žmona pastebėjome aplink tupinėjantį įdomų paukštį, nepanašų nei į žvirblį, nei į varnėną, – pasakoja LNK informacinės laidos „Labas vakaras, Lietuva“ vedėjas Paulius Skučas. – Akį patraukė itin ryškios jo spalvos – sparnai margi, ant galvos – skiauterė, kuri išsiskleidžia neįtikėtinomis spalvomis“.

Tądien Paulius Skučas atostogavo sodyboje pas tėvus Dzūkijos nacionaliniame parke.

„Kai jis atskrido arčiau, iškart čiupau fotoaparatą ir padariau nemažai kadrų, knietėjo išsiaiškinti, kas tai per paukštis“, – pasakojo P. Skučas. Paieškos šiek tiek užtruko, televizijos laidų vedėjas teigė įkėlęs nuotraukas į kompiuterį ir kartu su šeima aktyviai ieškojęs paukščio atitikmens.

Identifikavimo konkursą laimėjo Pauliaus tėtis. „Pasirodo, jog mūsų užfiksuotas paukštis – tai poetų apdainuotas kukutis“, – šypsosi Paulius. Paukštis Lietuvoje yra itin retas svečias. Į Lietuvą jis užklysta iš Afrikos ir Azijos ir gali būti pastebimas balandžio-rugsėjo mėnesiais.

Kukutis yra darbštus ir žemės ūkiui naudingas paukštis – minta bestuburiais, kurių ieško ant žemės, todėl sunaikina daug ūkiui žalingų vabzdžių, ypač karkvabalių ir vikšrų.

P. Skučas, atpažinęs paukštį, pasidomėjo juo daugiau – išsiaiškino, jog kukutis praėjusiais metais Lietuvoje buvo užfiksuotas vos dviejose vietose bei yra įtrauktas į Raudonąją knygą.

Šaltinis: lnk.lt