„Pasmerkti 2“ scenarijaus autorius atskleidė

T. Vaškevičiūtė
T. Vaškevičiūtė

„Pasmerkti 2“ scenarijaus autorius atskleidė, kodėl kuriamas serialo tęsinys

Vos prasidėjus naujajam TV3 televizijos sezonui „Mano TV3. Gera kartu!“, reitingų viršūnėje jau karaliauja lietuviškas serialas „Pasmerkti 2“. Į televizijos eterį grįžęs Edvino Kalėdos trilogijos „Nemylimi. Svetimi. Pasmerkti“ tęsinys pelno milžiniškas žiūrovų simpatijas. Tyrimų bendrovės „TNS LT“ duomenimis, geriausiu eterio laiku rodomą kiekvieną „Pasmerkti 2“ seriją pamato vidutiniškai kone pusė milijono žiūrovų (416 000), o nuo naujojo TV3 sezono starto – rugsėjo 2-osios, „Pasmerkti 2“ sulaukė jau beveik milijono žiūrovų (981 000).

Pasak paties rašytojo E. Kalėdos, pasibaigus paskutiniam trilogijos sezonui „Pasmerkti“, kūrybinei grupei, aktoriams, scenaristams – visiems tarsi savaime buvo suprantama, kad tęsinio nebus. Priežastis paprasta – pagrindiniai herojai žuvo, o su jų mirtimis baigiasi ir tris sezonus plėtota istorija. Net prabėgus metams, vis pasigirsdavo atgarsių bei apgailestavimų dėl tokios netikėtos serialo pasakojimo pabaigos. Atsižvelgiant į vis didėjančią tokių žiūrovų auditoriją, po serialo kūrėjai suprato – reikia kurti tęsinį.

,,Mane padrąsino aktorius Rolandas Boravskis. Jis vis kartojo, kad viskas įmanoma: Lorensas galėjo likti gyvas, Zylė – taip pat. Galiausiai pasakė, jog žiūrovams turime duoti tai, ko jie nori. Ir iš tiesų, serialų pasaulyje, kur karaliauja fantazija ir intuicija, nieko nėra neįmanomo“, – su džiaugsmu pasakoja E. Kalėda.

Paklaustas, su kokiais sunkumais susidūrė kurdamas populiariosios trilogijos tęsinį, rašytojas neslepia: ,,Atrodė, jog tęsinį daryti bus labai sunku, bet paskui atėjo idėja, kaip šį išbandymą įveikti, kaip papasakoti naują istoriją. Taip, herojai atgimsta vėl, bet jau kitokie: labiau pažeidžiami, klystantys, turintys vidinių žaizdų. Ir jų priešai žymiai stipresni – rizika vis auga, dramatinės peripetijos pasuka netikėta linkme ir, tikiuosi, žiūrovui bus įdomu tai stebėti.“

Šis tęsinys skiriasi nuo ankstesnių pasakojimo dalių. E. Kalėda neslepia, jog jame žiūrovai tikrai išvys naujų meilės vingių, dramatiškų išgyvenimų, skaudžios išdavystės ir netgi kraupią žmogžudystę: ,,Man patinka pasakoti istorijas, kurios yra nenuobodžios, kuriose yra ne tik daug veiksmo, bet ir jausmo. Tas jausmas nebūtinai turi sietis su meile. Svarbu – stiprus jausmas, sakykime, keršto, kurio vedama Armanio dukra keršija tėvo žudikui. Ar naujo personažo Taisono beprotiška trauka pinigams. Arba Santos pražūtinga meilė savo vyrui. Herojai turi tikslus, yra valdomi savo norų, o tai neišvengiamai sukelia konfliktą. Būtent konfliktas žiūrovams sukelia emocijas, o jos yra geriausi scenaristo pinigai – štai ir visa sėkmingo serialo formulė.“

E. Kalėda, rašantis scenarijus tokiems televizijos hitams kaip TV3 serialas „Moterys meluoja geriau“, neslepia džiaugsmo dėl „Pasmerkti 2“ pasisekimo ir žada, jog tolesnėse serijose žiūrovų laukia dar daugiau aštrių konfliktų, nepamirštamų nuotykių ir stiprių jausmų. Daugybė talentingų Lietuvos aktorių, tokių kaip Toma Vaškevičiūtė, Tadas Gryn, Vytautas Rumšas, Dalia Storyk, Josifas Baliukevičius, Žilvinas Tratas ir kt., TV3 televizijos eteryje susitinka nuo pirmadienio iki ketvirtadienio 21.00 val., atskleisdami naujus „Pasmerkti 2“ vingius.

Šaltinis: tv3.lt