Prie starto linijos ketvirtadienį – I. Ardišauskaitė ir T. Kaukėnas

Viasat Sočis

Sočio olimpinėse žaidynėse vasario 13 dieną pasirodys du Lietuvos sportininkai – slidininkė Ingrida Ardišauskaitė ir biatlonininkas Tomas Kaukėnas.

I. Ardišauskaitė kovos 10 kilometrų lenktynėse klasikiniu stiliumi. Varžybų tiesioginės transliacijos pradžia per „Viasat Sport Baltic“ – 12.40 val. T. Kaukėnas startuos asmeninėse 20 km lenktynėse. Tai ilgiausia biatlono distancija. „Viasat Sport Baltic“ transliacija – nuo 15.55 val.

I. Ardišauskaitei tai bus antrasis egzaminas olimpiadoje. Sprinto rungtyje laisvuoju stiliumi uteniškė aplenkė penkias varžoves ir liko 62-a. Šįkart lietuvė kovos su 75 slidininkėmis. Lietuvos sportininkė už nugaros turėtų palikti daugiau varžovių, nes ketvirtadienį jėgas mėgins ir šalių be sniego − Togo, Dominikos − atstovės.

2011 metų pasaulio čempionate Ingrida šioje rungtyje užėmė 58 vietą, o pernai – 72-ąją. Tiesa, praėjusių metų pasaulio pirmenybėse slidininkės 10 km distanciją įveikė laisvuoju stiliumi. I. Ardišauskaitei „klasika“ parankesnė.

T. Kaukėnui šiandien bus jau trečiasis startas olimpinėse žaidynėse. Jis 10 km sprinte buvo 48-as, o 12,5 km persekiojimo lenktynėse pakilo 8 laipteliais ir užėmė 40 vietą.

20 km asmeninėse lenktynėse nereikia įveikti baudos ratų. Netaiklus šūvis biatlonininkui kainuoja vieną minutę. Šiose varžybose šaudymas yra itin svarbus. Tomas Sočyje pirmose lenktynėse pataikė 8 kartus iš 10, antrose – 17 iš 20 bandymų.

T. Kaukėnas asmeninėse lenktynėse 2013 metų pasaulio čempionate užėmė aukštą, 23, vietą. Tai geriausias jo pasirodymas šioje rungtyje per karjerą.

Šaltinis: viasatsport.lt