R. Mikelkevičiūtė ir G. Talmantienė komplimentų neišgirdo

Zambija: Ačiū
Zambija: Ačiū

Afrikiečių šokius išbandžiusios R. Mikelkevičiūtė ir G. Talmantienė komplimentų neišgirdo

„Kai mūsuose svečius pasitinka nukrautu stalu, taip afrikiečiai svečių laukia su dainomis ir šokiais, nes kuo pavaišinti svečių neturi“, – savo kelionę po Zambiją prisimena Rūta Mikelkevičiūtė ir Giedrė Talmantienė.

Jau rytoj, sekmadienį ,20 val. LNK žiūrovai išvys žinomų žurnalisčių nufilmuotą dokumentinį filmą „Zambija: „Ačiū, Lietuva!“ apie varganą vaikų padėtį šioje Afrikos šalyje.

Atvykusios į vieną iš kaimelių, žurnalistės buvos sutiktos kaip seniai matytos giminės – su vietinių šokiais ir dainomis ir buvo įtrauktos į šokėjų būrelį.

„Na, ką, pasirodė, kad esu visiškai medinė! Nors esu šokanti, ir lanksti, ir repetuoju”, – juokėsi Rūta Mikelkevičiūtė, prisiminusi, kaip afrikietės kikeno iš judviejų su Giedre šokių.

„Ten penkerių metų mergaitės – kokios grakščios, joms tai įgimta“, – susižavėjimo afrikietiškais šokiais ir vietinių gracija stebėjosi Giedrė Talmantienė.

Šokiai ir dainos vietiniams leidžia bent kuriam laikui pamiršti nepriteklių, maisto trūkumą, ligas.

Po kelionės į Zambiją kartu su organizacija „Gelbėkit vaikus“ žurnalistės sukūrė dokumentinį filmą „Zambija: Ačiū, Lietuva!”, jo metu LNK žiūrovai galės aukoti skurstantiems Zambijos vaikams. Paaukoti galima jau dabar, skambinant arba siunčiant trumpąją žinutę trumpuoju telefono numeriu 1419. Žinutės lauke būtina įrašyti ZAMBIJA. Aukos dydis – 5 Lt.

Šaltinis: lnk.lt