TV8 premjera: naujas britų išliaupsintas serialas „Tėvas Braunas“

Tėvas Braunas
Tėvas Braunas

Vienintelė Lietuvoje moterų televizija TV8 kasdien pristato programą, kurioje kiekviena dailiosios lyties atstovė gali rasti tai, ko nori labiausiai: naudingus patarimus teikia ir lengvai paruošiamų valgių receptus siūlo laida „Gaminame kasdien“, namų atnaujinimui įkvepia šou „Ekstremalūs pokyčiai“, gražiausius vakarus su atžalomis leisti kviečia legendiniai animaciniai filmukai „Labanakt, vaikučiai“, o gražiausias meilės istorijas pasakoja populiariausi Pietų Amerikos ir Europos filmai ir serialai . Jau rytoj, sausio 25-ąją, TV8 eteryje – dar viena premjera: britų detektyvinis serialas „Tėvas Braunas“.

Vos pernai pradėtas kurti „Tėvas Braunas“ (Father Brown) savaitgaliais 18.00 val. nukels į Kostvoldo miestelį Didžiojoje Britanijoje, į praeito amžiaus šeštąjį dešimtmetį. Čia gyvena Romos katalikų kunigas Tėvas Braunas – kresnas švelnių manierų dvasininkas, dėvintis plačiakraštę skrybėlę. Tėvas Braunas ne tik suranda paguodos žodį kenčiantiems, bet ir imasi realių veiksmų, kai miestelį supurto kriminalai. Jo guvus protas ir įžvalgi akis padeda surasti nusikaltėlius ir gelbėti paklydėlių sielas. Jo pagalbos prašo vietiniai detektyvai, kurie patys ne visad atitinka kunigo deklaruojamas moralės normas.

Tėvas Braunas – anglų rašytojo Gilberto Keitho Chestertono sukurtas detektyvinis personažas. Apie jį pasakojama net 5 tomuose, nuo klasikinių detektyvinių istorijų iki plačių kriminalistinių apmąstymų. Nenuostabu, kad ne tik knygos, bet ir pagal jas sukurtas serialas sulaukė sėkmės – D. Britanijoje jau kuriamos serijos antrajam sezonui.

Pirmąjį sezoną „Tėvas Braunas“ D. Britanijoje sudomino 2,1 milijono žiūrovų. Net 23,5 proc. visų šalies televizijos žiūrovų rinkdavosi šį serialą, o ne kitų kanalų siūlomas laidas. Detektyvo prodiuseris Willas Trotteris džiaugiasi, kad „Tėvas Braunas“ sulaukė tokios didžiulės sėkmės: „Žiūrovus ypač traukė Kostvoldo miestelio kraštovaizdis ir patrauklūs aktoriai, o saulėti kadrai buvo tikra atgaiva, kai už lango šaltas oras.“

Serialas buvo įvertintas D. Britanijos „Royal Television Society“ (RTS) apdovanojimų ceremonijoje. Scenaristas Paulas Matthew Thompsonas už „Tėvo Brauną“ apdovanotas „Geriausio draminio serialo“ kategorijoje.

Savaitgaliais 18.00 val. TV8 žiūrovai įsitikins: nors nė vienoje detektyvo serijoje nesikartoja nusikaltimo ir jo išaiškinimo mechanizmas, visas istorijas jungia pagrindinė mintis – nusikaltimai, kad ir kokie būtų neįtikėtini, – tai ne Dievo bausmė, o žmogaus darbas.

Premjera „Tėvas Braunas“ – šeštadieniais−sekmadieniais 18.00 val. tik per TV8!

Šaltinis: tv8.lt