Vilniaus bomberis – apie savo aukas: „Kuo daugiau fejerverkų, tuo filmas įspūdingesnis“

Mafijos kronikos

Prie pat Vyriausybės nugriaudėjęs sprogimas, pražudęs su čečėnais siejamą bankininką, ar kitas – sumaitojęs kultūrizmo žvaigždę, senojo Vilniaus gangsterį… Dėl ypač įžūlių nusikaltimų į Lietuvos mafijos istoriją patekęs samdomas žudikas Valerijus Januškevičius kėlė sumaištį ir tarp kriminalistų, ir tarp gaujų. O pats tyliai gyveno savo gyvenimą, darydamas kitus, daugiau ar mažiau efektingus „darbelius“. Apie tai – jau šį, pirmadienio, vakarą 20.00 val. jau dešimt metų žiūrimiausios televizijos TV3 eteryje.

Laidų ciklo „Mafijos kronikos su Dailiumi Dargiu“ žiūrovų šįvakar laukia neeilinė serija. Tai bus iki gyvos galvos įkalinto žudiko, praminto Vilniaus bomberiu, atviras pasakojimas apie sukrečiančius praėjusio šimtmečio pabaigos nusikaltimus.

V. Januškevičius papasakos, kaip jis ruošdavo savadarbius sprogmenis, keldamas milžinišką grėsmę ne tik konkrečioms aukoms, bet ir niekuo dėtiems sostinės gyventojams. Jis nesirinkdavo vietos, jo nedomino, ar aplink bus žmonių, net vaikų. Tiesa, savo pirmą bombą, skirtą bankininkui Rimantui Grainiui, V. Januškevičius padarė tokią didelę, kad net pats išsigando, todėl perdarė – sumažino.

Beje, Valerijaus žmona su vaiku R. Grainio egzekucijos dieną taip pat vaikštinėjo netoli sprogimo vietos. Žudiko šeima gyveno kone toje pačioje gatvėje. „Žmona nežinojo apie nusikaltimus, bet moteriška intuicija, matyt, suveikė. Pasižiūrėjo į mane ir sako: „Ten toks sprogimas įvyko, dar pagalvojau – ar ne tavo darbas?“ – „Mafijos kronikose“ pasakos Vilniaus bomberis.

Jo pagamintos bombos sproginėjo ir toliau. Ne visi sprogmenys buvo mirtini. „Daugelis filmus prisimena dėl Holivudo efektų. Kuo daugiau fejerverkų – tuo filmas įspūdingesnis. Taip ir mano gyvenime – tie žudymai, kurie man įdomesni, buvo efektyvūs, bet ne efektingi. O šitas nelabai pavykęs – juk jis (R. Grainys – aut. past.) dar tris dienas gyveno – nebuvo efektyvus, bet labai efektingas“, – šaltai ištars V. Januškevičius.

Kaip jis gamindavo sprogmenis, kaip savo amatą maskuodavo, kas žudiką samdė ir ko jis bijojo, – atkuriamosios dokumentikos cikle „Mafijos kronikos su Dailiumi Dargiu“ – jau šį, pirmadienio, vakarą 20.00 val. tik per žiūrimiausią televiziją TV3.

„Mafijos kronikos – karštomis pėdomis su Dailiumi Dargiu“ – pirmadieniais 20.00 val. tik per TV3!

Šaltinis: tv3.lt